Panel logowania

Nowości

imagePolskie Boże Narodzenie - w super cenie!Rewelacyjny pomysł na elegancki prezent świąteczny. Album zawiera opisy tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, zbiór najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek oraz wykwintne receptury dań wigilijnych!

 

Szynkowary

PDFDrukujEmail

Szynkowar to proste urządzenie służące do parzenia wędlin czy podrobów domowych, takich jak np.: szynka, golonka, boczek, mielonka, salceson czy rolada. Tradycyjny szynkowar składa się podłużnego pojemnika, którym formuje i parzy się mięso oraz pokrywy, do której przymocowany jest trzpień naciskowy, sprężyna i nakrętka mająca na celu sprasowanie gotującego się wkładu mięsnego.

Na rynku dostępne są szynkowary wykonane ze stopów metalu – aluminium (najczęściej z dodatkiem niklu) lub stali nierdzewnej typu INOX. Oba spełniają swoją funkcję i są stosunkowo niedrogie. Ich koszt kształtuje się między 45–200 PLN w zależności od producenta, pojemności oraz mechanizmu prasowania. Do zastosowań domowych najwygodniejsze wydają się szynkowary o pojemności około 1-1,5 kg, ponieważ mieszczą się w garnku, który można z łatwością znaleźć w każdej kuchni polskiej. Szynkowary powyżej pojemności 2 kg są tzw. niemieckiej konstrukcji – posiadają poziomo ustawiony pojemnik na wsad mięsny przez co są wygodniejsze w użyciu, ale jednocześnie droższe i wymagające dużych garnków.

Należy zauważyć, że szynkowary zwane również prasownicami najbardziej popularne są w Europie Środkowej i Wschodniej. Ma to między innymi związek z bogatą tradycją wędliniarskich wyrobów domowych w takich krajach jak: Niemcy, Słowacja, Czechy, Polska i Ukraina. W innych częściach świata trudno je w ogóle kupić.

Warto również pamiętać, że do szynkowarów pionowych, które nie posiadają przesuwanego denka najlepiej stosować specjalne woreczki.

Warto pamiętać

Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Możliwy jest odbiór osobisty, jak i wysyłka zamówienia. Koszty przesyłki są zależne od wagi. Do zamówienia o wadze do 5 kg zostanie doliczona kwota w wysokości 14,50 zł, a powyżej 5 kg kwota 19,50 zł (przedpłata; Polska).